Jaké druhy česneku jsou nejlepší pro pěstování?

Jaké druhy česneku jsou nejlepší pro pěstování?

Trápí vás bolest v krku nebo závažnější onemocnění? V takové chvíli, kdy je člověk nemocen, se těší jenom na jednu jedinou věc, a to na pravou domácí česnekovou polévku. Takřka každý člověk ví, že právě česnek – to je zázrak nad zázraky. Jedná se o přírodní antibiotikum, proto ho řada lidí pěstuje na svých zahradách ve velkém množství. I vy si proto vypěstujte zásobu česneku, aby vám v době, kdy vám nebude zrovna hej, výrazně pomohl.  

Pokud jste v minulosti česn)))ek pěstovali, víte, že vůbec není snadné česnek vypěstovat. Respektive samotné pěstování je snadné, ale spíše výběr česneku, který zasadíte, snadný není. Dnes totiž existuje celá řada nejrůznějších druhů česneku a je velice těžké vybrat si jeden, který pěstovat budete. Aby pro vás pěstování česneku bylo opravdu snadné, prozradíme vám, jaké druhy se vyplatí pěstovat, jaké druhy se řadí k nejlepším odrůdám vůbec.  

Nejlepší odrůdy česneku na sázení 

K nejlepším odrůdám česneku patří lukan, což je ozimý nepaličák, jehož barva je šedobílá. Jedná se o vůbec nejvýnosnější odrůdu česneku, s jakou se vůbec můžete setkat. Navíc je tento druh dobře skladovatelný, což oceníte zejména v zimních měsících.  

Také je oblíbeným druhem vekan, což je ozimý paličák, který je velice odolný proti virům. Taktéž má své fanoušky matin, a to je už jarní nepaličák, který má velmi ušlechtilou chuť. Pokud se blíží suché léto, matin je skvělá volba, jelikož právě v suchém létě přináší největší výnos.  

Kdy česnek sázíme? 

V souvislosti s odrůdami česneku si také prozraďme, kdy česnek vůbec sázíme. Česnek je milovníkem chladu a zimy, proto se sází především na konci podzimu, respektive těsně před tím, než půda zamrzne.  

Samozřejmě existují i jarní druhy, které se sází zásadně během března až května. Česnek se sází do vyhloubených rýh.