Jarní očista domova. Zbavujeme se nepotřebných věcí systematicky

Jarní očista domova. Zbavujeme se nepotřebných věcí systematicky

Jarní období je ideální čas pro pořádné provětrání skříní. Tento očistný proces vám dovolí se osvobodit od věcí, které stále dokola schraňujete, i když je nepotřebujete. Poradíme vám, jak se do toho pustit, aby vás to bavilo.  

Netlačte na pilu 

Není nutné trhat rekordy a za den uklidit celou místnost. Zaměřte se denně na jeden kus nábytku, který ale proberete do posledního kousku.  

Začínáme ve spižírně 

Alespoň jednou ročně, ideálně právě nyní na jaře, vykliďte vše, co si ve své spižírně ukrýváte. Zkontrolujte stav potravin, podívejte se na dobu jejich spotřeby. Jako první si ihned nachystejte odpadkový koš, kde budete poklady, které již nejsou poživatelné, vyhazovat. Neviňte se, je to běžné, že nezkonzumujeme všechno. Některé potraviny navíc můžete vložit do bio odpadu.  

Jízda s oblečením 

Spižírna je již jako nová? Výborně. Další den se přesuňte do šatní skříně. Doporučujeme si k tomu pustit energickou hudbu a vyzkoušet si skutečně každý kousek. Pomocí video hovoru povolejte tým poradců a nechte si kritickým okem poradit od kamarádů, zda daný úlovek ještě nechat, nebo už se s ním rozloučit. Výhoda třídění skříně? Oblečení můžete prodat na bazaru a na jeho místo povolat nové trendy oblečení. Hurá!  

Lékárnička 

Jednou ročně se věnujte také domácí lékárničce a vytřiďte z ní vše, co tam již nepatří. Prošlé léky jsou nejen neefektivní, ale mohou dokonce zdravotnímu stavu přitížit. Při třídění lékárničky si ihned pište seznam a při nejbližší návštěvě lékárny vše doplňte. Pokud máte léků více, vytřiďte je podle jejich určení a umístěte je do přehledných popsaných krabiček. Léky a obvazy pro první pomoc musí být vždy nejdostupnější.  

Začalo vás uklízení bavit? Výborně. Zajděte také do sklepních prostor a vyčistěte garáž. Udělejte jednou provždy pořádek i v sezónních potřebách pro sport či zahradu.