Originální dekorace pro vaši domácnost. Čím zpestříte holé zdi?

Originální dekorace pro vaši domácnost. Čím zpestříte holé zdi?

Útulného bydlení dosáhnete jen pomocí vhodně zvoleného nábytku v kombinaci s příjemnými dekoračními prvky. Někdy jsou ovšem zdi vašeho domu či bytu prostorné a holé. Abyste se cítili příjemněji, můžete zvolit originální dekorace, které bude s údivem sledovat každá vaše návštěva a vás samotné velmi dlouho neomrzí.  

Přírodní obrazy 

3D obrazy, které si hrají s prostorem, nejsou novinkou. Ovšem najdete i takové, které vám vyrazí dech. Řeč je například o mechových kompozicích, které jsou vytvořeny ze skutečně živých rostlin. Takové obrazy jsou velice rozměrné, žijí z vlhkosti vzduchu a někdy se dokonce musí lehce rosit rozprašovačem. Každý kousek je originální a přinesete tak do svého domova živou přírodu. Pro milovníky rostlin se jedná o ideální řešení.  

Mapa 

Jste nadšenými cestovateli a vašim životním cílem je objevovat neznámé kouty Země? Pořiďte si rozměrnou stírací mapu, díky které budete mít své vzpomínky neustále na očích. Po každém vašem výletu setřete na mapě určitou část a po čase možná sami budete překvapeni, kam jste se již stihli podívat a jak aktivní vedete život. 

Optická iluze 

Malba na zdi může vaše bydlení zmenšit a zútulnit nebo naopak zvětšit malé prostory optickou iluzí. Jednou z nových a originálních technik je přibití drobných hřebíků, které jsou velmi blízko u sebe. Poté na ně umělci pomocí nití vytvářejí 3D obraz na přání. Jestliže jste kreativní duše, můžete to vyzkoušet i sami. Čím více nití na místo zamotáte, tím tmavší oblast bude, a naopak. Díky tomu lze vytvořit optickou iluzi perfektně stínovaného díla.  

Macrame 

Milujete textilie a dělá vám dobře domov, který vypadá teple a komfortně? Macrame jsou díla vyrobená z drhaných provázků, které vaše bydlení dokážou zútulnit pomocí různě pletených vzorů. Vytvořte si je buď sami, nebo kontaktujte umělce, který se takovým pletením zabývá. Zkušený profesionál vám vytvoří závěs na míru a můžete tak ozdobit třeba celou zeď.