Vestavěné skříně

Kouzlo vestavěných skříní. Řešení, které vám zajistí uspořádaný byt

Neustále přeplněné skříně, vaše věšáky se pod tíhou kabátů téměř prohýbají, neustále přemisťujete věci z místa na místo, a i přesto máte stále pocit, že nikdy nemáte dostatečně uklizeno. Je vám to povědomé? Máme pro vás řešení, kterým jsou vestavěné skříně na míru. Nezáleží ani na tom, jak velký prostor máte k dispozici. Pokud si najdete šikovného řemeslníka, vyrobí vám skříň, která se do vašeho bytu bude dokonale hodit.

Čím menší byt máte, tím více oceníte úložné prostory. Někdy však může být problém sehnat mezi sériovým nábytkem kousek, který by vám do domu padl jako ulitý. V takovém případě zvažte investici do nábytku na míru.

Vestavěné skříně přinášejí spoustu výhod:

  1. Skvěle se hodí i do atypického prostoru. Šikovný truhlář zvládne vyrobit vestavěné skříně tak, aby přesně splňovaly požadované rozměry daného místa. Skříně tak můžete umístit třeba do podkroví či jiných atypických prostorů.
  2. Využijete každý centimetr. Ode zdi ke zdi, od podlahy ke stropu. Dobře navržené a zabudované vestavěné skříně nenechají ani kousek místa nevyužitého.
  3. Vše si zorganizujete podle svých představ. Od šuplíků, přes poličky, výsuvné boxy, až po tyče na ramínka. Veškeré vnitřní uspořádání vestavěných skříní si zvolíte sami podle vlastního vkusu.
  4. Usnadní vám práci s úklidem. S vestavěnými skříněmi můžete klidně zapomenout na složité utírání prachu. Na skříně ani pod nimi se totiž nepráší.

U vestavěných skříní navíc platí, že nemusí sloužit pouze na uložení oblečení. Místo si zde najdou třeba obuv, hračky či různé nářadí. Skříně nemusí stát ani u stěny, někdy je můžete umístit například pod schody, využít je k rozdělení prostoru nebo vytvořit klidné místo pro dětský koutek.

Jedinou nevýhodu vestavěných skříní představuje cena, která je přirozeně vyšší než u sériového nábytku. Vždy však záleží na konkrétním provedení a použitém materiálu. Cenu skříní ovlivňuje také kování, tedy veškeré výsuvné a otevírací mechanismy. Jednoduše řečeno. Čím více vychytávek do vašich vestavěných skříní přidáte, tím více si za ně budete muset připlatit.