Letošním Vánocům dominuje minimalismus. Jak na něj?

Letošním Vánocům dominuje minimalismus. Jak na něj?

Začínáte svůj příbytek zdobit nejrůznějšími vánočními světýlky? Na chvilku se zastavte. Nejdříve zjistěte, co se letos na Vánoce nosí. Možná právě světýlka, která jste vybrali, nejsou to pravé ořechové. Letošní vánoční svátky se mají podle posledních trendů nést v minimalistickém duchu. Jenže co to vlastně znamená? A jak si takové Vánoce vlastně vytvořit? 

Minimalistické Vánoce byly jako trend zvoleny hlavně proto, že působí uklidňujícím dojmem. A hlavně nejsou nijak kýčovité, což zkrátka řada lidí ocení. Nebudete mít všude mnoho vánočních postaviček, vyhněte se letos i umělohmotným stromečkům, jež jsou také jedním velkým kýčem. Udělejte si zkrátka a dobře minimalistické vánoční svátky, které vás zahřejí více na duši, než potěší vaše oko.  

Když věnce, tak jen s mašlí 

Je u vás zvykem, že vždycky, když začne odbíjet vánoční čas, si pořídíte věnec na dveře? Nemusíte nutně sahat po tavné pistoli a přidávat na něj hromadu nejrůznějších ozdob. Stačí, když se vánoční věnec ponese v trochu jiném, minimalistickém duchu. Věnci totiž stačí jediné, a to mašle. Ta už může být podle vašeho gusta. Může být třpytivá, ale taky ne. Může být jednobarevná, ale také může být nositelkou nejednoho vzoru.  

Ať se zdobení stromečku nese v minimalistickém duchu 

V duchu minimalismu se nese také zdobení vánočního stromečku. Jenže jak na takové minimalistické zdobení? Především začněte používat perníčky. Na stromečku to bude tak jediná výrazná ozdoba. Také se vyhněte střapatým řetězům a raději stromeček jenom obmotejte světýlky. Bude to vypadat elegantněji a lépe. Pokud přece jenom chcete mít na stromečku ozdoby a perníčky se vám zrovna nezamlouvají, doporučujeme volit skleněné ozdoby, které jsou opravdu tou starou známou vánoční klasikou. Volte je však spíše průhledné a minimalistické, žádné pestrobarevné velké koule na stromeček nevěšte.