Trendy a novinky, které přinese svět bydlení v roce 2021

Trendy a novinky, které přinese svět bydlení v roce 2021

Plánujete si během příštího roku postavit vysněný příbytek a přemýšlíte, jak si ho zařídíte? V potaz byste měli brát trendy roku 2021, které ve světě bydlení budou. Stejně jako každý rok, i ten příští se bude nést ve znamení menších změn a novinek. Kupříkladu se bude klást důraz na antibakteriální materiály, na skleněné vypínače nebo bude doslova hitem bezdotykové ovládání dveří.  

Přírodní materiály a minimalismus v kuchyni 

Co se příští rok moc nezmění, tak přírodní materiály. I ty se budou v ložnici i nadále vyskytovat. Pokud tedy dáváte dohromady koupelnu, ložnici nebo kuchyni, nezapomeňte do příbytku zakomponovat mramor, kámen nebo dřevo a sklo. Akorát ojedinělé by měly být proto, že budou v kombinaci s technickými novinkami. Jak již bylo zmíněno, skleněné vypínače – to je trend příštího roku.  

Co se však taky moc nezmění, tak minimalismus, se kterým se nešetří ani letos v kuchyních. Minimalistické kuchyně si lidé zkrátka natolik oblíbili, že ještě v módě nějaký ten pátek zůstanou. Klást důraz byste měli hlavně na laděné ostrůvky nebo na důmyslně skryté ukládání veškerého nádobí a přístrojů.  

Když koupelna, tak plná chytrých řešení 

K výrazným změnám však dojde v koupelně, která se podle trendů roku 2021 bude více kombinovat s technickými novinkami. Hitem budou v koupelně chytrá řešení, která ostatně usnadní život nejednomu člověku. Koupelny se budou vybavovat chytrými vychytávkami, jako jsou baterie umožňující přesné nastavení průtoku a směru proudu vody. K technickým vymoženostem patří i termostatická baterie nastavující takřka okamžitě požadovanou teplotu vody a mnohé jiné. 

Jak to bude s barvami? 

Pokud byste svou domácnost chtěli sladit do moderního odstínu, měli byste volit bleděmodrý odstín. Právě tato barva je totiž barvou roku 2021. I když vám nyní přijde, že není zrovna nejlepší, kupodivu se opravdu dobře kombinuje a může příjemně pozměnit váš interiér.