Nápoje a jídla na zahřátí

Zima už je opět tady a je určitě žádoucí najít věci, které nás zahřejí. Důležité je správné oblečení, ale vhod nám přijdou také recepty na jídla a nápoje. Podívejme se na několik pochutin, které vás stoprocentně v zimě zahřejí.

Zázvorový čaj

Zázvor vás svou štiplavou chutí nejen zahřeje, ale také vám pomůže vyhýbat se chřipce. Zázvor má totiž léčivé účinky. Stačí ho oloupat a zalít horkou vodou. Poté přidejte citron a med a čaj máte hotový.

Přečtěte si také Jak se vyhnout chřipce.

Pořádný vývar

Polévky obecně jsou v zimě velmi oblíbené, protože vás pěkně ohřejí. Vývar je ale vývar. A ten silný, dlouho vařený, je opět vyprošťovákem z nachlazení a nemocí. Pokud jste milovníci asijské kuchyně, určitě budete souhlasit, že takové Pho Bo, vás pořádně zasytí, zahřeje a navíc vás chuť exotiky přenese na malou chvíli někam do tepla.

Svařené víno

Klasikou každého zimního a vánočního období je svařák. Můžete ho připravit z červeného i bílého vína. Pokud nechcete nebo nemůžete pít alkohol, variantou jsou také svařené džusy, do kterých přidáte stejné koření jako do klasického svařáku.

Omáčky

Omáčky jsou dost často takové zahuštěné polévky, takže pro ně platí v zimě to stejné – zahřejí vás. Zatímco v létě budete vyhledávat spíše saláty, těstoviny a lehčí jídla, v zimě nastává to pravé období na těžké, horké svíčkové, rajské a smetanové omáčky. V české kuchyni jich máme nespočet druhů, takže máte určitě z čeho vybírat!

Puding

Pudingy milují nejen děti, ale také dospělí!. Čerstvý teplý puding, který je uvnitř proložený piškoty, se stane vaší oblíbenou zimní pochutinou předtím, než přijde čas vánočního cukroví.