Netradiční pokojovky do interiéru. Ozdobte si jimi svůj dům či byt

Netradiční pokojovky do interiéru. Ozdobte si jimi svůj dům či byt

Patříte k lidem, kteří chtějí mít z domácnosti opravdu útulné místo? Je načase ozdobit svůj dům či byt pokojovými rostlinami. Až budete vybírat z aktuální nabídky, zaměřte svou pozornost na rostliny, které jsou netradiční. Kdo by přece chtěl mít ve svém příbytku rostliny, které má každý? Vy ano? 

Takových netradičních pokojových rostlin se na trhu nachází celá spousta. Patří mezi ně například rostlina zvaná citlivka stydlivá, která je exotickou rostlinou pocházející až ze středu Ameriky. Může dorůst až do půl metru, proto hezky ozdobí třeba poličky v koupelně. Tím však výčet netradičních pokojových rostlin do interiéru ani zdaleka nekončí.  

Pilea je drobná, ale krásná 

Netradiční pokojové rostliny nemusí být nutně obrovské. Mohou být drobnější. Taková je ostatně pilea, která se pyšní krásně kulatými listy. Její kořeny bychom našli až v daleké Číně. Co oceníte, tak to, že není nijak náročná na zálivku. Jedná se totiž o sukulent, který si vodu drží delší dobu v listech. Pokud ale chcete, aby vám tato rostlinka dlouho vydržela, měli byste do jejího substrátu přimíchat trochu písku. To ocení stejně jako světlo.  

Znáte rostlinu jménem pentas? 

Další pokojovou rostlinou z naší nabídky je rostlina pentas, která se také řadí mezi ty netradiční. Jedná se o velmi krásnou rostlinku, která vykvétá paradoxně v zimním období, což opravdu není u nás zvykem. Právě nyní, v období od prosince do února, vám ukáže své krásné drobné květy. Ve volné přírodě byste ji našli v tropické Africe. I když pochází z tohoto tropického koutu světa, zvládá i naše klimatické podmínky. Není nijak náročná na pěstování.  

Řasokoule zelená je hitem dnešní doby 

Co lze považovat za hit, tak je řasokoule zelená. Jedná se o pokojovou rostlinu, která se zároveň stane vaším mazlíčkem. Jednou za čas ji totiž sami musíte vyválet v rukou pod tekoucí vodou, aby byla skutečně spokojená.