Připravujeme zahradu na podzim krok za krokem

Ranní mrazíky, studený vítr, déšť a spadané listí. Podzim se nezadržitelně blíží a s tím i povinnosti, které jsou spjaty s naší zahradou a její přípravou na nadcházející podzimní, potažmo zimní, období.

Poslední sekání trávníku

Na podzim je vhodné finálně upravit trávu a naposledy ji posekat. Zkracování by mělo proběhnout na trochu delší délku než obvykle. Vhodné je také ošetřit trávu před zimními plísněmi. Trávníku také uděláte radost, pokud mu dopřejete kompost.

Hrabání listí

Mohlo by to zdát jako samozřejmost, hrabání listí ale není pouze o estetické úpravě zahrady. Shrabané listí také zabraňuje plísním trávníku. Navíc jej lze použít do kompostu. Pozor ale na listí z ořešáku, to obsahuje škodlivé látky.

Časté zalévání

Před zimou je nutné všechny rostliny na zahradě pravidelně a hojně zalévat. Jedná se především o přípravu na zimu, kdy rostliny nebudou mít až takový přístup k vodě, a tak si důležité jim vytvořit zásoby vody, aby zimu v pořádku přečkaly.

Odstranění nemocných či uschlých rostlin, stromků a keřů

Nakonec odstraňte ze zahrady veškeré nemocné nebo uschlé rostliny, keře a stromky. Pokud byste nechali nemocné rostliny na zahradě, je možné, že by se mohly nakazit i jiné z nich a došlo by ke zbytečně infikaci.