Proč postavit dřevostavbu?

Proč postavit dřevostavbu?

Pokud vás nebaví platit nájem, pokud toužíte po krásném, vlastním domečku, který si postavíte na krásném pozemku, doporučujeme se rozhodnout pro dřevostavbu. Sice vám bude nabízeno mnoho možností, jak si svůj dům postavit nebo z čeho si dům postavit, ale dřevostavba je opravdu daleko lepší řešení než třeba klasické cihlové domky. Proč tomu tak je? Důvodem jsou mnohé výhody, které dřevostavba jako taková má.  

Mysleli jste si, že dřevěné domky patří do historie? Rozhodně tomu tak není. Dřevěné domky už dávno do historie nepatří, jedná se naopak o něco velice moderního a nadčasového. Podle mnoha architektů jsou právě dřevostavby velice pohodlné, úsporné a komfortní bydlení. U nás se tento typ bydlení stává velice oblíbeným, pravdou ale je, že nejen u nás jsou dřevostavby nadmíru oblíbené. Oblíbené jsou také v zahraničí, kde se staví nejen klasické chatky nebo přístřešky, ale také plnohodnotné příbytky.  

Jestliže nad dřevostavbami uvažujete, prozradíme vám, proč si dřevostavbu postavit. Třeba budou zmíněné důvody tím rozhodujícím pro vás.  

Dřevostavba šetří náklady 

Dnes si lze postavit dokonce nízkoenergetickou nebo pasivní dřevostavbu, což znamená, že můžete na energiích opravdu velice ušetřit. Například v případě nákladů na vytápění ušetříte až osmdesát procent v porovnání s klasickými zděnými stavbami.  

Dřevostavby jsou při výstavbě do pasivní či nízkoenergetické podoby staveny z tepelných mostů a také z velice kvalitního obvodového pláště, který zabraňuje například vychladnutí během zimy a přehřívání během letního období.  

Dřevostavba je rychle postavená 

Dalším důvodem či výhodou je to, že je dřevostavba velice rychle postavená. Zpravidla je tento dřevěný dům postaven v řádech měsíců, nikoliv v řádech let, jak tomu bývá u klasického cihlového domu. Dřevostavba je tak rychle postavená proto, že se staví takzvanou suchou cestou, při níž se využívají velkoformátové masivní celodřevěné panely.