Péče o vánoční květiny

Staráme se o vánoční květiny

I když se s vánočními svátky a s prosincem pojí spíše sníh, mnozí lidé si nejkrásnější a zároveň také poslední měsíc v roce pojí s květinami, konkrétně s typicky vánočními květinami, kterých je poměrně hodně. Většina lidí si vybaví zejména vánoční hvězdu, ale vánoční hvězda skutečně není jediná květina pojící se s vánočními svátky. Je tu také ještě brambořík nebo azalka, což jsou také typické vánoční (či lépe řečeno prosincové) květiny. A my vám nyní prozradíme, jak se o tyto květiny starat.

Samozřejmě musíme uvést na pravou míru, že nejen brambořík, azalky nebo vánoční hvězda se postarají o tu pravou vánoční atmosféru, i když venku není sněhová přikrývka. V domácnosti by nemělo chybět jmelí nebo případně zelené větvičky, které jsou pro toto roční období a svátky také typické.

Přejděme však k jednotlivým vánočním kytičkám

Jak se starat o azalky

Jak se starat o azalky? To je otázka, na kterou chce řada lidí odpověď. Azalky jsou sice oblíbené vánoční květiny, bohužel se najde mezi námi mnoho lidí, kteří nevědí, co azalky vyžadují. Během prosince se nejčastěji kupují červené azalky, také se nepohrne azalkami, které mají bílé květy.

Co se týče konkrétní péče o azalky, teplota v místnosti, kde jsou umístěné, by se měla pohybovat kolem patnácti stupňů Celsia. Není lehké této teploty dosáhnout zejména v zimních měsících, ale zejména při této teplotě se azalkám nejvíce daří. Dařit se jim však bude i při teplotě kolem dvaceti stupňů Celsia.

Jak se starat o brambořík

Bramboříku vyhovuje teplota pohybující se kolem dvanácti až patnácti stupňů Celsia, ideální místo je polostín. Nejlépe se mu daří v ložnici nebo případně v kuchyni. Zalévá se do misky, ideální volbou je měkká voda.

Jak se starat o vánoční hvězdu

Vánoční hvězda jako nejtypičtější vánoční květina. Ideální teplota se pohybuje kolem dvaceti stupňů Celsia, miluje vlažnou vodu a hnojí se i během zimních měsíců.