Top čtyři nejoblíbenější pokojové rostliny

Top čtyři nejoblíbenější pokojové rostliny

Pokojové rostliny patří do každé domácnosti, i když vybrat pár z nich, které budou domácnost zkrášlovat, není zrovna jednoduché. V současné době můžete na trhu koupit opravdu mnoho, mnoho pokojových rostlin, které vás něčím okouzlí. Do moderních domácností se hodí zejména stálezelené pokojové rostliny, jež se krásně zakomponují do jakkoli barevně sladěné domácnosti. Jenže i stálezelených rostlin je na trhu stále mnoho. Prozraďme si tedy, jaké konkrétní rostliny se řadí k nejoblíbenějším. Třeba vám nějaká rostlina učaruje.

Vybrat čtveřici nejoblíbenějších pokojových rostlin nebylo vůbec jednoduché, ale naštěstí jsme přišli na to, jaké pokojovky u většiny lidí jednoznačně vítězí.

Sukulenty pro každého milovníka nenáročnosti

Pokud patříte k časově vyčerpaným lidem, měli byste investovat do sukulentů. Jsou to nenápadné rostlinky ideální pro každého vytíženého pěstitele. Mohou mít různé tvary, lze je popsat jako miniaturní rostlinu s dužnatými, tlustými listy, která dobře snáší nejen sluníčko, ale také stín i suchou půdu. Stačí ji tedy opravdu jen zalít, když si vzpomenete, a víc s o ni nestaráte.

Tchýnin jazyk vydrží doslova všechno

Květina zvaná tchýnin jazyk je jedinečná v tom, že vydrží doslova všechno. Tchýnin jazyk můžeme znát také pod označením sansevieria a daří se ji prakticky kdekoli. Jak na přímém slunci, tak v polostínu či stínu. Jen tedy zavčasu ji přesaďte, velmi rychle roste a její kořeny potřebují prostor v podobě velkého květináče.

Znáte květinu zvanou sloní noha?

Další květinou, která stojí za investici, je takzvaná sloní noha, která je také velmi oblíbený, i když pod tímto označením ji bohužel zná jen málokdo. Sloní noha neboli nolina je krásná, zajímavá květina milující odstátou vodu.

Ledviník jako další oblíbená rostlina

Ledviník je snad nejoblíbenější kapradinovou rostlinou, kterou pěstujeme. Je na seznamu rostlin, jež jsou vhodné do bytů. Zároveň se nachází na seznamu nejvděčnějších pokojových rostlin.